<< BACK HOME
LINKS>>

Fundatia de arta fotografica Marx Jozsef
backseat fairy
Cosmin Bumbut
Chema Madoz
Phillip Toledano Photography
Hermann Forsterling
Alin Ciortea
Sally Mann
Jan SAUDEK
Jody Ake
Andu Simion
Elliot Erwitt
Egyed Ufó Zoltán sau pe scurt UFO
KayLynn Deveney – day to day life of Albert Hastings
Ioana Moldovan
Hector Mediavilla – the Congolese Sape. Tot pe acelasi site gasiti si alte galerii interesante!
Marc Gouby
Jesse Diamond
geoffroydeboismenu.com
Mitsuo Suzuki
Hajdu Tamas
Witold Krassowski
www.in-public.com – street photography
Amy Stein
adampanczuk.pl – Adam Panczuk
www.eirikjohnson.com
www.edfreeman.com
Silviu Ghetie
Namiko Kitaura – www.namikokitaura.com
www.tamiesie.com – work/salton sea/signs of american life
http://jeffseltzerphotography.com
Michele Bressan – www.michelebressan.ro
Agentia VU – www.agencevu.com
Frédéric Fontenoy – www.fredericfontenoy.com
Livia Geabelea: www.flickr.com
Rimaldas Viksraitis – www.photography.lt
The story of Vivian Maier and her recently discovered photographs – vivianmaier.com
Christian Coigny portfolio – www.christiancoigny.com
Ami Vitale portfolio – www.amivitale.com
Boogie www.artcoup.com
Ion Dumitriu www.iondumitriu.ro/ro/galerie/diapozitive/index.php
Jane Bown, niste portrete extraordinare
Anders Petersen
Sergey Maximishin
Tamany Baker’s Living with Wolfie
David Gibson Gallery pe in-public.com
Horia Tudor – Elegie pentru pana, blana si margica de sticla
Josef Koudelka – Invasion, Prague 1968
Emese Benko
Edward Burtynsky – Manufactured Landscapes
Mircea Gherase – Harvest Day
www.foto8.com
Joachim Ladefoged
Mugur Varzariu
Economopoulos Nikos pe Magnum
Tierney Gearon
Christophe Agou
Van Der Elsken
Christer Strömholm
Daniel Rosenthal
Paula McCartney
Joakim Eskildsen
Helmut Newton
Peter Franck
Andrei Iliescu
Martin Usborne – proiecte foarte interesante, imi place in special Joseph of Hoxton
www.peterrodger.com
www.1000wordsmag.com
www.michalchelbin.com
Anthony Suau – Romania 90-92
Bogdan Boghitoi
Cristian Crisbasan
AmericanSuburbx
Alva Bernadine
Guy Bourdin
Alexey Titarenko
Wynn Bullock
Keith Carter
Roger Ballen
Stanko Abadzic
Jacko Vassilev
Chip Forelli
Michael Kenna
Un proiect foarte interesant al lui Marian Paslaru: The bus – personal
Daido Moriyama
Ciprian Hord
Evan Abarmson
Alessandra Sanguinetti
Laurence Demaison
John Gutmann
Viktoria Sorochinski
Matt Black
Claudine Doury
Dacian Groza
Bartosz Ludwinski
William Gedney
James Nachtwey
Robert Mapplethorpe
Ernst Haas
André Kertész
Larry Towell
George S. Zimbel
Dario Zini
Alla Esipovich
Pascal Fellonneau
Arno Rafael Minkkinen
Ralph Gibson
Cristina Garcia Rodero/Entre ciel et Terre
Gundula Schulze Eldowy
The Guardian – interviu Josef Koudelka
Tomasz Tomaszewski
interviu Nikos Economopoulos
Michal Cala
Alejandro Cartagena
Robert Doisneau
Alen MacWeeney
postindustrialstories.com
Theron Humphrey - Maddie on Things
Jindrich Streit
Dragos Lumpan
Julie Blackmon
Jacob Aue Sobol
Jan Sochor
Kishin Shinoyama
Catherine Chalmers
Vietnam by Philip Jones Griffiths
Ara Güler
Romualdas Požerskis
Alex Tomazatos
Bogdan Catalin Cazacioc
Eric Lafforgue
ugo mulas
tudor prisacariu
Oitzarisme
Andrei Becheru
Richard Misrach
Eikoh Hosoe
Julia Baier
Maria Gruzdeva
igor posner
mark cohen